NOVINKY
  1. Rozlosování podzim 2023
  2. Sportovní slavnost 2023
  3. První jarní utkání našemu týmu nevyšlo
  4. Rozpis utkání jaro 2023
  5. Letní kino v Sudicích – 27.08.2022

Rok 2005

Po podzimním postupu do III. třídy, skupiny A mužstvo kopané začalo v jarním kole na prvním místě s 32 body a jejich úspěšné tažení pokračovalo. Po skončení sezóny byli v tabulce první a čekal je již druhý postup do okresního přeboru. K prvnímu utkání v okresním přeboru po postupu z nižší soutěže nastoupili sudičtí hráči plni zápalu z předcházejících dvou let, kdy skoro každý zápas vyhráli, proti družstvu ze Žimrovic. Hráči i fanoušci však věděli, že v této soutěži to nebude již tak snadné. První zápas skončil remízou, avšak další zápasy proti silným soupeřům všechny prohráli. A tak skončili po podzimním kole jako poslední.

Stalo se v obci již tradicí, že v předvečer nástupu měsíce května, kdy nastává podle dávných pověstí noc plná kouzel a tajemství, též zvaná filipojakubská noc, se pořádá na hřišti „slet čarodějnic“. Ve znamení čarodějnic byl celý den, protože škola pořádala průvod čarodějnic obcí. Večer se pak bavili společně u táboráku na hřišti a také byl postaven máj. V naší obci se tyto zvyky neudržují dlouho a mnozí ani nevědí, co tento zvyk znamená.

Sportovní masér

Radek Havala, sudický občan, který dlouhá léta pracoval jako masér opavských fotbalistů Kaučuku Opava. Své působení v Opavě ukončil 30. června roku 2004 a jeho novým působištěm se stal Klagenfurt na jihu Rakouska, kde nastoupil rovněž jako masér.

Sportovní slavnost                                                                                           

Konala se v sobotu a v neděli 6. a 7. srpna 2005. V sobotu zahájil slavnost žáci kopané, kteří hráli proti družstvu FK Kravaře. Souběžně hrály žačky volejbalový turnaj za účasti družstev z Dolního Benešova, Opavy a Kravař. V podvečer si zahráli starší páni ze Sudic se svými vrstevníky ze Strahovic  a Melče. Večer se konala diskotéka.

Sportovní klání pokračovala i v neděli. Zahajovali je dorostenci Sudic s dorostenci ze Strahovic. V hlavním zápase nastoupili ke svému prvnímu většímu měření sil před nastávající novou sezónou muži proti družstvu TJ Meteor Strahovice. Představili se i nejmladší benjamínci.

Po oba dny připravili sportovci pro návštěvníky spoustu atrakcí. Pro pobavení uspořádali 2. ročník turnaje 4 družstev – hasičů Třebomi, Kravař, Sudic a sudických sokolistů v boji na kládě nad bazénem.

Pro účastníky připravili i různé speciality jako vařené uzené žebra, langoše, párky v rohlíku a grilovaná nakládaná masa.

Rolovat nahoru